Strona główna Aktualności UEFA odwołała czerwcowe mecze wszystkich reprezentacji

UEFA odwołała czerwcowe mecze wszystkich reprezentacji

0
UEFA odwołała czerwcowe mecze wszystkich reprezentacji
www.pixabay.com
Koronawirus dotyka niemal wszystkich płaszczyzn naszego życia. Teraz najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi. Dlatego właśnie, po zakończeniu zorganizowanej wideokonferencji z sekretarzami generalnymi wszystkich 55 federacji członkowskich i zaleceniami grup roboczych utworzonych 17 marca przez Komitet Wykonawczy, UEFA podjęła szereg decyzji. Przede wszystkim odwołano wszystkie czerwcowe mecze reprezentacji narodowych. Dotyczące rozgrywek:

1. Wszystkie mecze reprezentacji kobiet i mężczyzn, które pierwotnie miały zostać rozegrane w czerwcu 2020 roku, zostały przełożone do odwołania. Wśród nich są spotkania barażowe do UEFA EURO 2020 oraz mecze kwalifikacyjne do UEFA EURO 2021 kobiet.
2. Wszystkie pozostałe rozgrywki prowadzone pod egidą UEFA, w tym scentralizowane mecze towarzyskie reprezentacji narodowych mężczyzn, zostają przełożone do odwołania.
3. Finały Ligi Mistrzów UEFA w futsalu, zaplanowane na kwiecień 2020 roku, zostały przełożone do odwołania.
4. Terminy związane ze wszystkimi rozgrywkami klubowymi UEFA 2020/2021 są przesunięte do odwołania, a w szczególności, w odniesieniu do procesu przyjmowania i rejestracji zawodników, UEFA wyznaczy nowe terminy w późniejszym czasie.

Turnieje młodzieżowe:

1. Turniej finałowy Mistrzostw Europy U-17, zaplanowany na maj 2020 roku, został odwołany.
2. Turniej finałowy Mistrzostw Europy UEFA do lat 19 kobiet, zaplanowany na lipiec 2020 roku, został odwołany.
3. Turniej finałowy Mistrzostw Europy do lat 17 kobiet, zaplanowany na maj 2020 roku, zostanie przełożony do odwołania (ponieważ jest to turniej eliminacyjny do mistrzostw świata kobiet U-17).
4. Turniej finałowy Mistrzostw Europy do lat 19, zaplanowany na lipiec 2020 roku, zostanie przełożony do odwołania (ponieważ jest to turniej eliminacyjny Mistrzostw Świata FIFA U-20).

W kwestiach dotyczących licencjonowania klubów i finansowego fair play:

Komitet Wykonawczy potwierdził swoje pełne zaangażowanie w proces licencjonowania klubów i finansowego fair play oraz zgodził się, że obecne, wyjątkowe okoliczności wymagają pewnych szczególnych interwencji w celu ułatwienia pracy wszystkich federacji narodowych oraz klubów.UEFA zgodziła się, aby dać więcej czasu na dokończenie procesu licencyjnego dla klubów, do czasu wyłonienia uczestników europejskich pucharów w przyszłym sezonie.

W wyniku rosnącej niepewności, wywołanej trwającymi nadzwyczajnymi wydarzeniami, Komitet Wykonawczy postanowił również zawiesić przepisy dotyczące licencjonowania klubów, które dotyczą przygotowania i oceny przyszłych informacji finansowych klubów. Niniejsza decyzja dotyczy wyłącznie udziału w rozgrywkach klubowych UEFA 2020/2021.

(źródło:lacznynaspilka.pl)

Skip to content