Strona główna Bez kategorii Pierwszy Turniej Street Basketball Game w Wińsku

Pierwszy Turniej Street Basketball Game w Wińsku

0
Pierwszy Turniej Street Basketball Game w Wińsku

Obiekty sportowe, które znajdują się na terenie Gminy Wińsko cieszą się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Wielu młodych ludzi korzysta z boiska tartanowego przy hali sportowej. Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji wyszedł z propozycją, aby wspólnie zorganizować turniej koszykówki.

Któregoś popołudnia podszedłem do grającej grupy i zaproponowałem, żebyśmy wspólnie zorganizowali turniej. Na spotkaniu w GOSTiR-ze porozumieliśmy się co do terminu, ustaliliśmy jak mają wyglądać zawody i kto za co odpowiada. Uzgodniliśmy, że za część organizacyjną turnieju odpowiedzialny będzie GOSTiR, a młodzież miała zadbać o przekazanie informacji wśród rówieśników, aby na turnieju było jak najwięcej uczestników – mówi Przemysław Bagiński, dyrektor GOSTiR-u.
Do zawodów zgłosiło się 5 zespołów: JTC NW, Charlotte, Jest dobrze, Bulls, Zoo York, jak się okazało, jeden był spoza gminy Wińsko.
Zawody zostały rozegrane w systemie „każdy z każdym” po 10 minut, a zwycięzcą został JTC NW. Zakończeniem turnieju było wspólne pieczenie pysznych kiełbasek, wymiana spostrzeżeń, uwag, oczekiwań i wspólnych deklaracji.
Uzgodniono, że 8 sierpnia turniej zostanie zorganizowany ponownie. Chętni mogą się zgłaszać w GOSTiR-ze, prze facebooka lub pod numerem telefonu 602-466-466.

Skip to content