Strona główna Bez kategorii Kąpielisko otwarte! Zapraszamy od 10 do 18!

Kąpielisko otwarte! Zapraszamy od 10 do 18!

0
Kąpielisko otwarte! Zapraszamy od 10 do 18!

Od soboty (27 czerwca) można się bezpiecznie kąpać na Zalewie Słup. W pierwszym dniu wakacji oficjalnie otworzyliśmy kąpielisko.

Chwilę po godzinie 12 Jolanta Krysowata – Zielnica, wójt Gminy Wińsko i Przemysław Bagiński, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji na jednym z pomostów przecięli wstęgę i tym samym oficjalnie otworzyli kąpielisko.
Wójt podziękowała wszystkim, którzy przez wiele lat wspierali pomysł utworzenia kąpieliska na Zalewie Słup.
Najmłodsi z niecierpliwością wyczekiwali momentu, kiedy zakończy się część oficjalna i będzie można wejść do wody i pluskać się. Dzieci były doskonale przygotowane! Miały stroje kąpielowe, materace i inne wodne zabawki, a pogoda dopisywała i sprzyjała kąpielom.

O pyszny poczęstunek zadbał niezawodny Bar „Malinówka”, który serwował gorące posiłki, kawę herbatę i zimne napoje. Kto chciał się ochłodzić, mógł skosztować lody od „Manieczki”.

Dla najmłodszych GOSTiR przygotował mnóstwo atrakcji: była wodna bitwa na balony, festiwal kolorów na plaży, biegi w dwóch kategoriach wiekowych, a dla młodzieży zawody w plażowej piłce siatkowej.

Podczas imprezy pomocy medycznej potrzebował jeden z gości. Ratownicy zareagowali natychmiast, podbiegli do młodego chłopaka i zajęli się nim. Ze względów bezpieczeństwa konieczne było wezwanie pogotowia ratunkowego. Dzięki sprawnej i profesjonalnej akcji ratowników zdrowie i życie młodego człowieka nie było zagrożone.

Pamiętajmy, że na Zalewie Słup nie wolno skakać do wody, a kąpać się i pływać można tylko w wyznaczonych strefach w godzinach pod okiem ratowników, którzy strzegą bezpieczeństwa plażowiczów w godz. 10 – 18.
Bojami i linami wyznaczyliśmy różne strefy w zależności o umiejętności pływackich. Pierwsza z nich, biała ma głębokość do 50 cm i jest przeznaczona dla małych dzieci. To tu znajdzie się atrakcja dla najmłodszych – ślizgawka. Strefa ta jest dodatkowo oddzielona siatką od powierzchni wody do dna, zabezpieczająca przez przypadkowym przedostaniem się dziecka na głębszą wodę. Strefa dla nieumiejących pływać jest wydzielona kolorem czerwonym i ma głębokość do 120 cm. Natomiast strefa dla umiejących pływać oznaczona została kolorem żółtym i z niej będzie można korzystać od strony plaży i z pomostu. Co ważne, na kąpielisku jest zaplecze sanitarne, a także dozownik do dezynfekcji rąk – mówi Przemysław Bagiński, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wińsku.
Jak zapewnia, woda w kąpielisku jest systematycznie badana przez inspektorat sanitarny i spełnia wszystkie wymogi. Na stronie ww.sk.gis.gov.pl można na bieżąco śledzić wyniki badań sanitarnych wody.

 

Skip to content