Strona główna Bez kategorii Emocje, rywalizacja i doskonała rodzinna zabawa na Zalewie Słup (zobacz film i zdjęcia)

Emocje, rywalizacja i doskonała rodzinna zabawa na Zalewie Słup (zobacz film i zdjęcia)

0
Emocje, rywalizacja i doskonała rodzinna zabawa na Zalewie Słup (zobacz film i zdjęcia)

W ostatnią niedzielę (14 czerwca) na Zalewie Słup odbyły się Dziecięce Zawody Wędkarskie o Puchar Wójt Wińska.
Pierwsze zawody przyciągnęły nad Zalew Słup wielu młodych amatorów wędkarstwa. Piękna przyroda, doskonała, letnia pogoda, miła, rodzinna atmosfera – to wszystko sprawiało, że nad Zalewem było bardzo przyjemnie.
Do współzawodnictwa zgłosiło się łącznie 15 młodych wędkarzy. Wyposażeni w sprzęt, razem z opiekunami stawili się rano, aby rywalizować i świetnie się bawić.
Każdy zawodnik otrzymał swoje stanowisko oznaczone numerem i… cierpliwie łowił.
Punktualnie o godz. 13 Przemysław Bagiński, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki i Rekreacji wraz z załogą GOSTiR-u rozpoczął komisyjne ważenie i liczenie złowionych ryb. Jak się okazało, niektórzy zawodnicy złowili całkiem sporo!
Co ważne, ryby które zostały złowione zostały wpuszczone do wody. Wszystkie były żywe (w regulaminie konkursu zapisano, że złowione okazy muszą być przetrzymywane w siatce w wodzie).

Emocja jak na rybach? Nigdy!

Kiedy komisja sprawdzała wyniki młodych wędkarzy, emocje były ogromne.
Po zważeniu i policzeniu wszystkich ryb, dyrektor GOSTiR-u ogłosił wyniki zawodów.
1. Oliwier Uść
2. Maciej Bagiński
3. Szymon Panasiuk
4. Hanna Godyla
5. Jakub Kałuża, Mateusz Kałuża
7. Wiktoria Buczak
8. Kacper Twardy, Krystian Kasprzyszak

Mali zawodnicy stanęli na specjalnie przygotowanym na tę okazję podium.

Jolanta Krysowata – Zielnica, która dopingowała wędkarzy od samego rana, wręczyła nagrody. Zdobywca pierwszego miejsca otrzymał puchar, a cała najlepsza trójka otrzymała wędki.

Oliwier Uść, 7-letni zwyciezca zawodów przyznał, że sam nie wie, jak to się stało, że wygrał: – Łowię już długo. Najczęściej z dziadkiem Mariuszem albo wujkiem Kubą. Łowienie ryb jest fajne, ale długo się czaka, aż jakaś przypłynie i człowiek się potem denerwuje. Ja się bardzo denerwowałem. W łowieniu nie przeszkadza mi to, że trzeba wcześnie wstać, bo ja szybko wstaje, ale najgorsze są nerwy, czy coś się złapie – powiedział zwycięzca i dodał, że podczas zawodów trzeci lub drugi raz łowił na zalewie.

Po uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród, wszyscy dostali zaproszenie na ognisko z kiełbaskami.

Będzie kurs na kartę

Podczas zawodów dyrektor GOSTiR-u ogłosił, że już niebawem będzie można zdobyć kartę wędkarską w Wińsku.

Udało się nam porozumieć z jednym z ościennych kół wędkarskich i będziemy mieli szansę zrobić egzamin na kartę wędkarską. Będzie on poprzedzony dwugodzinnym szkoleniem. Proszę śledzić nasz i gminny facebookowy profil, tu będą pojawiać się informacje na ten temat – zapowiedział Przemysław Bagiński.

Otwarcie kąpieliska na wakacje!

Świetną wiadomość dla wszystkich mieszkańców przekazał dyrektor GOSTiR-u:
– Na sobotę 27 czerwca zapraszamy nad Zalew Słup. Będziemy robić wielkie otwarcie kąpieliska. Będzie strefa dla dużych i dla małych, będą ratownicy, będzie bezpiecznie. Zapraszamy na godzinę 12! – zapowiedział Przemysław Bagiński.
Wójt Jolanta Krysowata dodała, że ma nadzieję, iż powiat zdąży załatać największe dziury na drodze powiatowej, ponieważ wjazd na Zalew będzie z drogi powiatowej a nie z krajowej.

 

 

Skip to content