Strona główna Aktualności Dzień Miedziowych z piłką ręczną. MKS Zagłębie Lubin w Wińsku

Dzień Miedziowych z piłką ręczną. MKS Zagłębie Lubin w Wińsku

0
Dzień Miedziowych z piłką ręczną. MKS Zagłębie Lubin w Wińsku

Dzień Miedziowych w Wińsku. Na zaproszenie GOSTiR oraz szkoły Podstawowej w Wińsku w dniu 13 listopada przyjechali zawodnicy i zawodniczki pierwszych zespołów MKS Zagłębie Lubin. Naszymi gośćmi byli: Małgorzata Mączka, Jakub Adamski i Mikołaj Borowczyk. a ich zespoły występują w najwyższej klasie  rozgrywkowej piłki ręcznej w Polsce.

Spotkanie odbyło się w 2 częściach, w pierwszej nasi goście odpowiadali na pytania w auli, opowiadali o treningach, odżywianiu oraz  co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze.
W kolejnej części na hali sportowej, sportowcy przeprowadzili krótką lekcję pokazową z piłki ręcznej, po czym odbył się mecz z uczniami Szkoły Podstawowej w Wińsku. Na koniec zawodnicy Zagłębia rozdawali darmowe bilety na występy w kolejnych ich meczach w Lubinie.

W Szkole Podstawowej w Wińsku od września są prowadzone dodatkowe zajęcia z piłki ręcznej, przez takie wydarzenia na pewno zachęcimy kolejne dzieciaki do uprawiania sportu, czy będzie to piłka ręczna, siatkówka czy piłka nożna.

Bo sport to zdrowie!

Skip to content